środa, 26 czerwca 2013

Tanie Pranie DywanówTanie Pranie Dywanów - czy warto? ... bo tanio!
Wielokrotnie widzimy, czy też spotykamy takie ogłoszenia w lokalnych gazetach, na naszych klatkach schodowych w postaci zrywek, nieudolnie przyklejane na skrzynkach, czy też wewnątrz naszych pocztowych skrytek. Czy zastanawiali się Państwo co za tą szeptaną reklamą się kryje, czy Tanie Pranie Dywanów może być tanie. Czy jeżeli jest tanie, czy jest bezpieczne, efektywne i legalne. Otóż NIE. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą doskonale zdaje sobie sprawę z nierozerwalnych czynników kosztowych każdej dziedziny działalności i prowadzenia biznesu.Czy zastanawiali się Państwo czasem, czy tanie usługi są faktycznie korzystne, co kryje usługodawca, który selekcjonowany jest tylko po głównym czynniku jakim jest cena.

Rozwijając tezy Taniego Prania Dywanów, zamawiając takie niesprawdzone usługi w 95% powodujemy i narażamy się na:

  1. zniszczenie dywanów podczas usługi poprzez niekompetencje wykonawcy,
  2. przemoczenie, a w dalszym efekcie gnicie i rozwój bakterii w naszych dywanach,
  3. niewiadome pochodzenie usługodawcy, a co za tym idzie całkowity brak bezpieczeństwa.

1. Najczęstszym skutkiem ubocznym i niepożądanym, ofert Najtańszych Cen w praniu dywanów to niekompetencja wykonawcy usługi. Większość, bo ponad 76% takich super ofert wykonują osobnicy, którym przewodnim celem jest szybki zarobek. Bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy na temat technik prania, chemii stosowanej, narażają swoich klientów na nieodwracalne w skutkach efekty zniszczeń dywanów po ich usługach. Zastosowanie agresywnych (kwasowych, czy to alkalicznych ) środków chemicznych np. na wełnie uszkadza ją bezpowrotnie. Użycie środków z chlorem na kolorowych dywanach syntetycznych, powoduje przebarwienia i zniszczenie dywanu. Niekompetencja wśród "praczy" czyli osób bez przygotowania technicznego do prania dywanów jest zatrważająca, a najlepiej obrazuje to wymienność i umieralność istnienia tych ofert na rynku. Należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze usługodawcy do prania dywanów jedwabnych, z dodatkiem jedwabiu, wiskozowych i wartościowych "zabytkowych" starych dywanów ręcznie tkanych. Badajmy wiedzę odwiedzających nas Panów z odkurzaczem.

2. Drugim najczęściej spotykanym aspektem uchybień w ofertach "Najtańsze Pranie Dywanów" to użycie kiepskiego jakościowo i wyeksploatowanego sprzętu piorącego. Może to wydawać się błahe, jednak takim nie jest. Usługodawcy myślący wyłącznie o szybkim zarobku wybierają najtańsze urządzenia, lub używane, wyeksploatowane, eksportowane z Niemiec, Anglii. Nie myśląc o rozwoju swojej działalności a wyłącznie o przychodach, takimi urządzeniami oferują Pranie dywanów. Firmy z takich krajów jak Niemcy, czy Anglia pozbywają się zużytego sprzętu wiedząc, iż jest on po kilku latach użytkowania efektywny już tylko w 60%, a naprawa (wymiana) newralgicznych elementów takich jak silnik, pompa natryskowa, wiąże się z wydatkami porównywalnymi do zakupu nowego sprzętu. Usługodawca z takim nieefektywnym sprzętem u klienta, powoduje przemoczenie dywanu podczas usługi. Wyeksploatowany ekstraktor, pozostawiając duże ilości wody w dywanie powoduje, iż jego schnięcie jest o 3 kroć dłuższe a niekiedy w niesprzyjających warunkach i specyfice dywanu wytworzenie efektów gnilnych pod dywanem. Następuje to w przypadku grubych dywanów wełnianych. Wpuszczenie dużej ilości wody w głąb runa, spowoduje jego przemoczenie a ścisła osnowa nie pozwoli na całkowite wyschnięcie.  Runo czyli wierzchnia część dywanu (górny włos) wyschnie, jednak wewnątrz dywan po usłudze "szybkiego zarobkowicza" będzie wilgotne jeszcze do 84h! Tak spotykamy się z klientami, którzy kontaktując się z nami po kilku dniach od wizyty Pana z odkurzaczem, proszą o poprawki i eliminacje przykrych zapachów. Unosząc dywan i wywracając na jego spodnią część dopiero dostrzegają, iż jest on pod spodem jeszcze wilgotny. Reasumując: gdy gościmy Pana z odkurzaczem przypatrzmy się czy sprzęt jest profesjonalny, oraz czy nie ma znaczących oznak zużycia. Poprawne, i wykonane silnym ekstraktorem pranie dywanu, nie spowoduje nam przemoczenia materiału. Podczas ekstrakcji, tylko górna część runa jest prana i pozostaje wilgotna.

3. Tanie pranie dywanów to najczęściej usługodawca, który nie prowadzi firmy. Nawet podczas wybory usług w internecie zawsze szukajmy pełnych danych firmy na stronach www. Legalnie działająca firma ma obowiązek i nie ukrywa swoich szczegółowych danych. NIP, Regon, siedziba firmy, a niekiedy nawet zdjęcia z wykonanych prac są widoczne na wizytówkach www. Dlaczego to takie ważne. Firma dba o każdego klienta, jest transparentna i otwarta. Na swoje usługi daje gwarancje satysfakcji - a najprościej mówiąc jest WIARYGODNA. Rzadko występujący ale także ważny aspekt to narażenie na niebezpieczeństwo. Identyfikacja osób, które wpuszczamy do naszych domostw to bardzo ważny aspekt. Możliwość nadużyć naszej łatwowierności  jest duża. Sprawdzajmy firmy, przed jej wyborem i nie korzystajmy z usług niesprawdzonych, cichociemnych usługodawców.


Z jednej strony Tanie czyszczenie dywanów jest dla nas okazyjnym, atrakcyjnym kąskiem. Natomiast z drugiej może nam wyjść bokiem. Ewentualne poprawki będą nas kosztować o wiele więcej niż zamierzaliśmy zaoszczędzić, nie wspominając o ekstremalnym przypadku zniszczenia dywanu i jego wymianie. Jeżeli chcemy usług na najlepszym poziomie, rozwoju firm z branży pralniczej, wyszukanych technologi i efektywności - zastanówmy się czy tanie usługi to dobre rozwiązanie. Wysoki poziom usług nigdy nie będzie mógł istnieć za tanie stawki. Odpowiedzialność społeczna to coś czego się ciągle uczymy. Nie utrwalajmy szarej strefy a za ciężką pracę honorujmy godnymi stawkami.
Już tanio budowaliśmy autostrady - jak to się skończyło wiemy. Głównym kryterium "Tanio-Cena" wybieraliśmy w przetargach firmy utylizujące odpady medyczne- jak to się skończyło. Firma oferująca o połowę niższe stawki zakopywała ludzkie części ciała, strzykawki, środki chemiczno-medyczne na podwórku, w ziemi, w centrum miasta!

Tanio nie znaczy źle, ...to znaczy bardzo źle! ... dla Nas


Link do tego artykułu >>>
<a href="http://idealnydywan.blogspot.com/2013/06/tanie-pranie-dywanow-wielokrotnie.html>Tanie Pranie Dywanów</a>Własność intelektualna i autorska K&R Consulting Group - "Idealny Dywan Gdańsk"  
zakaz kopiowania artykułu i przedruku w całości lub części bez zgody administratora.


Brak komentarzy: