Rodzaje, opisy, charakterystyka
Witam ponownie. Ostatnio poruszyłem temat impregnacji dywanów. Ustaliliśmy już jednoznacznie że ma ona bardzo pozytywny wpływ na długotrwałe utrzymanie dywanów oraz wykładzin w nienagannym stanie i ułatwia ich czyszczenie. Oczywiście proces impregnacji nie zawęża się tylko do dywanów, ale i wykładzin, tapicerek, zasłon i kotar, chodników, oraz ubrań i wszelkich materiałów tekstylnych w naszych domach, biurach, i wszelkich innych obiektach użyteczności publicznej.
Rodzaje impregnacji.
W impregnacji dywanowej i wykładzinowej możemy wyróżnić impregnacje:
Wskazane powyżej rodzaje impregnacji wykładzin, dywanów maja swoje charakterystyczne cechy i przeznaczenie. Impregnacja dywanów środkami fluorochemicznymi zabezpiecza je przed zaplamieniem, jednocześnie ułatwiając czyszczenie codzienne takie jak odkurzanie, zmywanie i wywabianie plam na bieżąco Środek na bazie rozpuszczalników lub fluorowców odpowiednio nałożony na dywan powleka jego pojedyncze nici, przędze, i sploty tworząc warstwę ochronną i zabezpieczającą. Zabrudzenia i cząstki niepożądane nie mają możliwości do połączenia się z nićmi materiałów w takim stopniu jak bez użycia impregnatu. Impregnaty fluorochemiczne stosowane są przez producentów dywanów i wykładzin, jako fabryczne zabezpieczenie tych materiałów podłogowych. Musimy jednak pamiętać, że impregnat fabryczny jest odporny na ścieranie i zabezpieczenie naszego dywanu tylko przez pewien początkowy okres czasu. Jest to okres około od 2 do 5 lat. Podczas korzystania z usług pralniczych, jak i również domowego czyszczenia dywanów i wykładzin, ten impregnat i jego warstwa jest naruszona jeszcze szybciej poprzez silne środki alkaliczne i kwasowe zawarte w profesjonalnej chemii do czyszczenia dywanów. Specjalista wykonujący usługę po rozpoznaniu materiału (dywanu, wykładziny) sam zaproponuje i rozszerzy usługę o konieczna w tym etapie impregnacje. Usługa impregnacji jest dodatkowym kosztem, jednak znacząco przedłuża świeżość naszym wykładzinom i dywanom. Impregnacja wykładzin - fluorochemiczna nie zabezpiecza przed zabrudzeniem materiału a bardziej trzeba podkreślić jej zasadność jako ułatwienie czyszczenia.
Impregnacja przeciwogniowa materiałów dywanowych i wykładzinowych to specyficzna forma zabezpieczenia. Jest stosowana powszechnie w miejscach publicznych, w których przepisy prawa wymagają zastosowania specjalnej ochrony przeciwpożarowej (szkoły, przedszkola, centra handlowe, urzędy państwowe, biurowce, kina, teatry, ale i również domy mieszkalne). Technika zabezpieczenia powierzchni impregnacją przeciwogniową polega na tym samym co poprzednie. Nałożenie i związanie substancji impregnatu na materiał i powierzchnie w celu uzyskania ochrony tego materiały przed szybkim zapaleniem, spaleniem, i syceniem ognia, nadając im cechę niezapalności. W przypadku tej formy impregnacji musimy jednak użyć wody zdemineralizowanej lub odfiltrowanej która nie zawiera kamienia wapniowego. W istocie sama impregnacja nie zabezpieczy dywanu i wykładziny przed spaleniem, i zniszczeniem, lecz przed zapłonem ognia, i rozprzestrzenianiem się jego. Opór przed zapaleniem daje czas na reakcje gaszenia źródła zapalnego a w przypadku dużych obiektów ewakuacje i podjęcie działań odpowiednich służ ochrony pożarowej.
Mr_T
Link do tego artykułu >>>
<a href="http://idealnydywan.blogspot.com/2013/05/impregnacja-dywanow-i-wykladzin-cz2.html>Impregnacja wykładzin i dywanów</a>
Własność intelektualna i autorska K&R Consulting Group - "Idealny Dywan Gdańsk"
zakaz kopiowania artykułu i przedruku w całości lub części bez zgody administratora.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz